FriluftsRådet

Grønne Spirer

KONFERENCEN Bæredygtighed i børnehøjde

Start: 25. november 2019 09:30
Slut: 25. november 2019 16:00
Målgruppe: 1-6 års personale
Sted: Comwell Rebild
Adresse: Rebildvej 36, 9520 Skørping
Ledige pladser: 35
Tilmeld dette kursus
Deltagerliste: Deltagerliste som Excel-ark

  • Anette Bugge Skjødt (Naturdagplejere gr 9, Harridslev Mellerup ved Anette Rasmussen, Randers Kommune)
  • Anita Mortensen (Den Grønne Gårdvuggestue, Syddjurs Kommune)
  • Anne Mette Aaen Christensen (Daginstitutionen Kometen, Aalborg Kommune)
  • Anne Nielsen (Børnehuset Rafns Alle, Rebild Kommune)
  • Anne Sofie Rasmussen (Vuggestuen Bjørnbaksvej, Aarhus Kommune)
  • Anne-Dorte Mogensen (Thorsager Skole og Børnehus, Syddjurs Kommune)
  • Annette Smed (Nørreå Børnehus, Viborg Kommune)
  • Birgitte Hede (Huset I Skoven, Rebild Kommune)
  • Bodil Hansen (Børnehaven Svanereden, Aalborg Kommune)
  • Brian Sørensen (Stjernehuset, Norddjurs Kommune)
  • Camilla Møller (Vuggestuen Springbrættet, Aalborg Kommune)
  • Charlotte Adelørn (Den Grønne Gårdvuggestue, Syddjurs Kommune)
  • Charlotte Larsen (DaycareNord, Skive Kommune)
  • Ditte Christensen (Huset I Skoven, Rebild Kommune)
  • Elisabeth Würtz (Børnehaven Dragonvej, Randers Kommune)
  • Helle Bedsted (Daginstitutionen Kometen, Aalborg Kommune)
  • Jenny Sørensen (Lærkereden Skive, Skive Kommune)
  • Jette Møller (Bakkelandets Friskole, Horsens Kommune)
  • Johan Laigaard (DaycareNord, Skive Kommune)
  • Jonas Vendelbo (St. Restrup Skovbørnehus, Aalborg Kommune)
  • Karin Irene Christiansen (Bakkelandets Friskole, Horsens Kommune)
  • Karin Jensen (Thorsager Skole og Børnehus, Syddjurs Kommune)
  • Katrine Søndergaard (Vuggestuen Springbrættet, Aalborg Kommune)
  • Kirsten Hymøller (Rabalderstræde, Mariagerfjord Kommune)
  • Kirsten Michaelsen (Troldeskovens Private pasningsordning, Vesthimmerland Kommune)
  • Krista Marcussen (Lærkereden Skive, Skive Kommune)
  • Kristina thorup Mikkelsen (Rabalderstræde, Mariagerfjord Kommune)
  • Lenette Bertelsen (Børnehuset Grundtvigsvej, Aarhus Kommune)
  • Leo B. Rasmussen (DaycareNord, Skive Kommune)
  • Lise-Lotte Laugesen (Kirsebærhaven Havbakkedistriktets Private Naturbørnehave, Mariagerfjord Kommune)
  • Lone Hallund Sørensen (Dagplejen I Kolding gruppe 1, Kolding Kommune)
  • Lone Thorup (Naturbørnehaven Thorlund, Ikast-Brande Kommune)
  • Malene Søndergård (Naturbørnehaven Bakkegården, Favrskov Kommune)
  • Malene Thorup Ritter (Blokhusvejens Børnehave, Jammerbugt Kommune)
  • Malene Østergaard (Korsholm Børnehave, Favrskov Kommune)
  • Maria Scmidt Jeppesen (Den Grønne Gårdvuggestue, Syddjurs Kommune)
  • Maria Viese (Børnehuset Rafns Alle, Rebild Kommune)
  • Marianne Kristiansen (Marianne Hjortborg Kristiansen, Ringkøbing-Skjern Kommune)
  • Marianne Kvist Sørensen (Korsholm Børnehave, Favrskov Kommune)
  • Marianne Thøgersen (Børnehuset Grundtvigsvej, Aarhus Kommune)
  • Marlene Stilling (Den Grønne Gårdvuggestue, Syddjurs Kommune)
  • Mie Fyllgraf, Nørreå Børnehus (Nørreå Børnehus, Viborg Kommune)
  • Mikael Studsgaard (Wiegaardens Børnehave, Mariagerfjord Kommune)
  • Rikke Johnsen (Naturdagplejerne i Sunds, Herning Kommune)
  • Rikke Markussen Jensen (Lærkereden Skive, Skive Kommune)
  • Sanne Viderup Glan (Bjedstrup Børnehus, Skanderborg Kommune)
  • Susan Lunøe (Den Grønne Gårdvuggestue, Syddjurs Kommune)
  • Søren Jensen (Kroppen på Toppen, Aalborg Kommune)
  • Tina Rasmussen (Naturbørnehaven Thorlund, Ikast-Brande Kommune)
  • Tine Bukdahl Stendrup (Wiegaardens Børnehave, Mariagerfjord Kommune)
  • Tine Larsen (DaycareNord, Skive Kommune)
  • Trine Finnerup Anholm Jensen (Dagplejen I Kolding gruppe 1, Kolding Kommune)
  • Trine Marie Rydal Nielsen (Vuggestuen Bjørnbaksvej, Aarhus Kommune)
  • Ulla Olsen (Blokhusvejens Børnehave, Jammerbugt Kommune)
  • konferencedeltager (Marianne Hjortborg Kristiansen, Ringkøbing-Skjern Kommune)

  • Hovedsite
  • Blå Flag
  • Grønt Flag - Grøn Skole
  • Grønne Spirer
  • FEE
  • FEE
  • CO2 neutralt website