FriluftsRådet

Grønne Spirer

Bæredygtighed og science - nye begeber i læreplanen

Start: 13. maj 2020 09:30
Slut: 13. maj 2020 16:00
Målgruppe: 2-6 års personale
Sted: Natur'ligvis Troldbjerg ved Silkeborg
Adresse: Troldbjergvej 4, 8883 Gjern
Ledige pladser: 0
Tilmeld venteliste
Deltagerliste: Deltagerliste som Excel-ark

  • Alma Irene Iversen (Landsbyhaven, Hedensted Kommune)
  • Anette Laursen (Holstebro Dagpleje gruppe 1, Holstebro Kommune)
  • Anne Marie Wad (Hurlumhejhuset afd. Lindbjerg, Herning Kommune)
  • Channie Nowak (Børnehuset I Klovborg, Ikast-Brande Kommune)
  • Eva Styver (Børneinstitutionen Skovbakken Skovbørnehaven, Odder Kommune)
  • Gitte Juul Pedersen (DII Skovly, Hedensted Kommune)
  • Gitte Nielsen (Klatretræet, Herning Kommune)
  • Henriette Madsen (Børnehaven Høgereden, Norddjurs Kommune)
  • Henrik Falden (Børnehaven Pyramiden, Aalborg Kommune)
  • Ib Gren Funk-Hansen (Børnehuset Solstrålen, afd: Skoven, Herning Kommune)
  • Janne Gjesing (Børnehaven Høgereden, Norddjurs Kommune)
  • Jette Bøgh Christensen (Betalende kursister 2020, None)
  • Karen Marie Pedersen (Holstebro Dagpleje gruppe 2, Holstebro Kommune)
  • Karin Pedersen (Holstebro Dagpleje gruppe 1, Holstebro Kommune)
  • Kursist 1 (DII Skovly, Hedensted Kommune)
  • Lena Ælmholdt Hansen (Klatretræet, Herning Kommune)
  • Lene Tønning (Eventyrhaven , Herning Kommune)
  • Lone Jakobsen (sammen med Jette Bøgh Christensen, Nyvangsvej14@hotmail.com) (Betalende kursister 2020, None)
  • Louise (Kassebølle Børnehus - Tildehuset, Langeland Kommune)
  • Louise Christensen (Holstebro Dagpleje gruppe 1, Holstebro Kommune)
  • Marie Gorritzen (Eventyrhaven , Herning Kommune)
  • Mette Jørgensen (Landsbyhaven, Hedensted Kommune)
  • Monika Dalgaard Frederiksen (Børnehuset Solstrålen, afd: Skoven, Herning Kommune)
  • Nelie Boderskov (Børneinstitutionen Skovbakken Skovbørnehaven, Odder Kommune)
  • Ragnhild Sørensen (Børnehave Krible Krable Huset, Odder Kommune)
  • Rasmus Tvorup Als (Børnehaven Pyramiden, Aalborg Kommune)
  • Sonny (Kassebølle Børnehus - Tildehuset, Langeland Kommune)
  • Tina Nielsen (Grønne Private 2018, Haderslev Kommune)

Venteliste:
  • Elsebeth Jensen (Bøvling Børnehus, Lemvig Kommune)
  • Iben Borum (Børnehaven i Roslev, Skive Kommune)
  • Irene Hornskov Kristensen (Børnehuset Bøgeskov , Fredericia Kommune)
  • Lone (Børnehaven i Roslev, Skive Kommune)
  • Mette Kold (Vorupør Fribørnehus, Thisted Kommune)
  • Tage Vium (Bøvling Børnehus, Lemvig Kommune)

  • Hovedsite
  • Blå Flag
  • Grønt Flag - Grøn Skole
  • Grønne Spirer
  • FEE
  • FEE
  • CO2 neutralt website