FriluftsRådet

Grønne Spirer

Vinteaktiviteter for børn i naturen

Start: 23. oktober 2020 09:00
Slut: 23. oktober 2020 15:00
Målgruppe: 2-5 års personale
Sted: Skovlyst Naturskole
Adresse: Årup Skovvej 25, 6200 Aabenraa
Ledige pladser: 0
Tilmeld venteliste
Deltagerliste: Deltagerliste som Excel-ark

  • Anja Bundgaard (Øster Højst Børnehus, Tønder Kommune)
  • Annette Kjær Tilsted Bojesen (Nors Dagplejer, Thisted Kommune)
  • Christian (Dagtilbud Egebjerg, børnehavepavilloner, Horsens Kommune)
  • Dorte (Dagtilbud Egebjerg, Den integrerede daginstitution Kaskelotten, Horsens Kommune)
  • Else Hjort Lundvig (DII Skovly, Hedensted Kommune)
  • Gitte Juul Pedersen (DII Skovly, Hedensted Kommune)
  • Hanne Christensen (Simmersted fribørnehave, Haderslev Kommune)
  • Henrik Nielsen (Møgeltønder Børnehave, Tønder Kommune)
  • Irene Warncke (Møgeltønder Børnehave, Tønder Kommune)
  • Jes (Dagtilbud Egebjerg, børnehavepavilloner, Horsens Kommune)
  • Jette Rolskov (Børnehuset Chilli Marstrup, Haderslev Kommune)
  • Kathe Hedager Paulsen (Børnehaven Grønnegården, Esbjerg Kommune)
  • Lene Clausen (Vuggestuen Fjordløkken, Aabenraa Kommune)
  • Lene jensen (Lintrup Børnecenter, Vejen Kommune)
  • Lisa Bertz Thomsen (Børnehuset Chilli Marstrup, Haderslev Kommune)
  • Lone Katsch (Naturbørnehaven Villa Villekulla (0-6 år), Tønder Kommune)
  • Lonni Bernth Løvschal (Lonni´s Private Børnepasning, Assens Kommune)
  • Margit Skøtt (Vuggestuen Fjordløkken, Aabenraa Kommune)
  • Maria Duus Fink (Simmersted fribørnehave, Haderslev Kommune)
  • Mette Damgaard Hansen (Mettes grønne spirer, Nordfyn Kommune)
  • Michelle Geertsen (Onkel og Tante, Vejle Kommune)
  • Mirian Møller (Smilehullet - Hjordkær Idræt- og Naturhus, Aabenraa Kommune)
  • Mogens Lindbjerg (Onkel og Tante, Vejle Kommune)
  • Nanna Ihle (Smilehullet - Hjordkær Idræt- og Naturhus, Aabenraa Kommune)
  • Rikke Jørgensen (Lintrup Børnecenter, Vejen Kommune)
  • sandie (Dagtilbud Egebjerg, børnehavepavilloner, Horsens Kommune)
  • Thewan Kia (Børnehuset Arrild, Tønder Kommune)
  • Tina Andersen (Nors Dagplejer, Thisted Kommune)
  • Tina Kroos Nielsen (Naturbørnehaven Villa Villekulla (0-6 år), Tønder Kommune)
  • Zitta Pedersen (Fole Naturbørnehave, Haderslev Kommune)

  • Hovedsite
  • Blå Flag
  • Grønt Flag - Grøn Skole
  • Grønne Spirer
  • FEE
  • FEE
  • CO2 neutralt website