FriluftsRådet

Grønne Spirer

KONFERENCE: Nysgerrighed, naturmatematik og science i børnehøjde

Start: 11. maj 2020 09:30
Slut: 11. maj 2020 16:00
Målgruppe: 2-6 års personale
Sted: Traktørstedet Vestamager
Adresse: Granatvej 9, 2770 Kastrup
Ledige pladser: 44
Tilmeld dette kursus
Deltagerliste: Deltagerliste som Excel-ark

  • Alexander Jon Andersen (Børnehuset Bryggen, København Kommune)
  • Anne Kirkebække (Naturbørnehaven De 4 Årstider, Kalundborg Kommune)
  • Connie Larsen (Fryden, Frederiksberg Kommune)
  • Dorthe Jensen (Annemona Privat Pasning, Egedal Kommune)
  • Find Allan Jensen (Terslev Børnehus, Faxe Kommune)
  • Fritsa Strøm (Terslev Børnehus, Faxe Kommune)
  • Hanne Granberg (Den private inst. Brumbassen, Hillerød Kommune)
  • Henriette Godvin (Dagplejen Hørsholm kommune, Hørsholm Kommune)
  • Katrine Preisler Nissen (Skovparkens Børnehus, Helsingør Kommune)
  • Kirsten Hemningsen (Naturbørnehave Troldebo, Slagelse Kommune)
  • Lilian Erud (Skovbørnehaven Krudthus, Fredensborg Kommune)
  • Lise Aagaard (Sct. Georgs Gårdens Børnehave, Køge Kommune)
  • Lone Christensen (Annemona Privat Pasning, Egedal Kommune)
  • Mai Haugård Westhoff, Gladsaxe Kommune, EAN: 5798008696893 (Betalende kursister 2020, None)
  • Majbrit Birch (Skovparkens Børnehus, Helsingør Kommune)
  • Marianne Byth (Brobækhus Børnehave, Gentofte Kommune)
  • Marianne Povlsen (Naturbørnehaven De 4 Årstider, Kalundborg Kommune)
  • Marie Heiberg (Brobækhus Børnehave, Gentofte Kommune)
  • Martin Slavensky (Skovbørnehaven Krudthus, Fredensborg Kommune)
  • Michael Nielsen (Sct. Georgs Gårdens Børnehave, Køge Kommune)
  • Nicklas Hemmingsen (Solstrålen, Fredensborg Kommune)
  • Peter Plessing (Udebørnehaven Bøgely, Lyngby-Taarbæk Kommune)
  • Rasmus Lundgreen (Børnehuset Bryggen, København Kommune)
  • Sanni Maria Pedersen (Udebørnehaven Bøgely, Lyngby-Taarbæk Kommune)
  • Sigrid Lund (Børnehuset Krudthuset, Furesø Kommune)
  • Simone Neve Olsen (Børnehuset Krudthuset, Furesø Kommune)
  • Stella Flokstra (Ribisgården, Gentofte Kommune)
  • Stine Clemmensen Leth (Den private inst. Brumbassen, Hillerød Kommune)
  • Ulla Dencker (Dagplejen Hørsholm kommune, Hørsholm Kommune)
  • Zaraa Nordkvist (Naturbørnehave Troldebo, Slagelse Kommune)
  • kursist (Fryden, Frederiksberg Kommune)

  • Hovedsite
  • Blå Flag
  • Grønt Flag - Grøn Skole
  • Grønne Spirer
  • FEE
  • FEE
  • CO2 neutralt website