FriluftsRådet

Grønne Spirer

Konference - Bæredygtighed i Børnehøjde

Start: 16. juni 2020 09:30
Slut: 16. juni 2020 16:00
Målgruppe: 1-6 års personale
Sted: Milling Hotel Park
Adresse: Viaduktvej28, 5500 Middelfart
Ledige pladser: 8

Deltagerliste: Deltagerliste som Excel-ark

  • Anni Poulsen (Dagplejer/Fredericia, Fredericia Kommune)
  • Charlotte Pia Hughes (Charlotte Pia Hughes, Odense Kommune)
  • Christina Borregård Knudsen (Strikkegårdens Børnehus, Odense Kommune)
  • Christina Kreutz (Mælkebøtten, Vejle Kommune)
  • Diana Clausen (Strikkegårdens Børnehus, Odense Kommune)
  • Dorte Monbjerg (Aldersintegreret Institution Solstrålen, Horsens Kommune)
  • Dorthe Besand (Aldersintegreret Institution Solstrålen, Horsens Kommune)
  • Dorthe Eriksen (Daginstitution Under Egen, Kolding Kommune)
  • Elsebeth T. Møller (Oure Børnehus, Svendborg Kommune)
  • Gitte Rafn Eriksen (Højvangens Private Pasningsordning, Horsens Kommune)
  • Heidi Bech andersen (Gudbjerg Børnehus, Svendborg Kommune)
  • Helle Schjødt (Brenderup Private Vuggestue og Børnehave Nøddeskallen, Middelfart Kommune)
  • Henriette bødker petersen (Daginstitution Under Egen, Kolding Kommune)
  • Jette Jørgensen (Daginstitution Under Egen, Kolding Kommune)
  • Karen Josefsen (Børnehaven Kernehuset, Ærø Kommune)
  • Karin Nielsen (Børnehaven Kernehuset, Ærø Kommune)
  • Leder Annette Schmidt (Klokkefrøen Natur Og Musikbørnehave, Fredericia Kommune)
  • Lena Jørgensen (Myretuen Ryslinge, Faaborg-Midtfyn Kommune)
  • Lena Skov Teschke, Lärchenweg 2 D- 24983 Handewitt (Betalende kursister 2020, None)
  • Lene Bro (Børnehuset Ulleruphave, Fredericia Kommune)
  • Lene Fløjstrup Jessen (Børnehuset Ulleruphave, Fredericia Kommune)
  • Lene Krogsøe (Børnehusene i Tommerup, Assens Kommune)
  • Lise Blicher Hyllestad (Klokkefrøen Natur Og Musikbørnehave, Fredericia Kommune)
  • Lise Troelsen (Børnehuset Nobi, Gram/arnum, Haderslev Kommune)
  • Lone Larsen (Naturbørnehaven Den Røde Skole, Guldborgsund Kommune)
  • Malene Nielsen (Mariehønerne, Horsens Kommune)
  • Marianne Beldringe (Stepping Børnehus, Kolding Kommune)
  • Merete Tøttrup (Daginstitution Under Egen, Kolding Kommune)
  • Mette Damgaard Hansen (Mettes grønne spirer, Nordfyn Kommune)
  • Mette Ottosen (Holsted Børnehave, Vejen Kommune)
  • Mette Rasmussen (Daginstitution Under Egen, Kolding Kommune)
  • Mette Sørensen (Naturbørnehaven Engen, Varde Kommune)
  • Pernille Kamstrup (Daginstitution Under Egen, Kolding Kommune)
  • Sabrina Vestergaard (Daginstitution Under Egen, Kolding Kommune)
  • Signe Grauslund (Mælkebøtten, Vejle Kommune)
  • Susan N Nørregaard (Naturbørnehaven Engen, Varde Kommune)
  • Susan Witt Jørgensen (Holsted Børnehave, Vejen Kommune)
  • sussie bjerring (Gudbjerg Børnehus, Svendborg Kommune)
  • Tina Christensen (Naturbørn Stensballe, Horsens Kommune)
  • Tina Nielsen (Børnehuset Nobi, Gram/arnum, Haderslev Kommune)
  • Vibeke Andersen (Naturbørnehaven Den Røde Skole, Guldborgsund Kommune)
  • Vibeke Rasmussen (Dagplejer/Fredericia, Fredericia Kommune)

  • Hovedsite
  • Blå Flag
  • Grønt Flag - Grøn Skole
  • Grønne Spirer
  • FEE
  • FEE
  • CO2 neutralt website